Vali Zorluoğlu ilk kez nikah kıydı

Vali Zorluoğlu ilk kez nikah kıydı

Vali Zorluoğlu ilk kez nikah kıydı

Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Murat Zorluoğlu Van Sivil Toplum Konseyi Başkanı Mehmet Eyüp Acar ile Şilan Çelik'in nikahını kıydı. 

İçişleri Bakanlığı’nın Kanun Hükmünde Kararnamesi (KHK) ile Van Büyükşehir Belediye Başkan Vekilliğine atanan Van Valisi Murat Zorluoğlu, başkanlık görevinin ilk nikahını kıydı. 

Mavi Marmara gazisi Eyüp Acar ile Şilan Çelik'in düğün töreni organize sanayi bölgesindeki fuar ve kongre merkezinde düzenlendi. Düğüne Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Murat Zorluoğlu’nun yanı sıra AK Parti Van İl Başkanı Zahir Soğanda, Tuşba Belediye Başkanı Fevzi Özgökçe, Başbakan Başdanışmanı Adnan İnanç, Ak Parti İlçe Başkanları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile çok sayıda davetli katıldı. 

Çiftin nikah şahitliklerini Tuşba Belediye Başkanı Fevzi Özgökçe, Başbakan Başdanışmanı Adnan İnanç, Erzurum 15 Temmuz Şehitleri ve Gazileri Dayanışma Derneği Başkanı Rıza Demir yaptı.

İlk kez bir nikah kıydığını ve burada olmaktan mutlu olduğunu belirten Vali Zorluoğlu "Gelin ve damadımız için olduğu kadar benim için de özel bir gece. Hayatımda ilk kez bir nikah akdini gerçekleştireceğim. Çiftimize mutluluklar diliyorum. İnşallah mutlu, huzurlu ve bereketli bir yuvaları olur” dedi.
Nikahı kıyan Zorluoğlu, çifte teslim etmek üzere evlilik cüzdanını Başbakan Başdanışmanı Adnan İnanç'a verdi. İnanç, kadınların bir yuvanın temel taşı olduğunu vurgulayarak evlilik cüzdanını gelin Şilan Çelik'e teslim ederek, mutluluklar diledi.

BELEDİYE BAŞKANI
baskan
Murat ZORLUOĞLU
Büyükşehir Belediye Başkan V.
Van Otobüs Saatleri
Deniz Otobüsü Saatleri
188
E-imar